Lidhje

Ditari - 16 vjetori i pavarësisë së Kosovës, mes tensionesh me Uashingtonin


Ditari - 16 vjetori i pavarësisë së Kosovës, mes tensionesh me Uashingtonin
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Kosovë sot po kremtohet 16 vjetori i pavarësisë së saj mes thirrjeve për rëndësinë e ruajtjes së aleancave me vendet perëndimore dhe kontributit të tyre për rrugëtimin e vendit drejt pavarësisë. Me gjithë komentet në Prishtinë për këto aleanca, ky përvjetor i gjen marrëdhëniet mes Uashingtonit dhe qeverisë së Kosovës në pikën më të ulët. Zëdhënësja e Alexey Navalny-it konfirmon vdekjen e tij dhe thotë se ai është vrarë.

XS
SM
MD
LG