Lidhje

Ditari - Fondacioni shqiptaro - amerikan reagon ndaj raportit të UNESCO-s për Butrintin


Ditari - Fondacioni shqiptaro - amerikan reagon ndaj raportit të UNESCO-s për Butrintin
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Intervistë me bashkëdrejtorin e Fondacionit shqiptaro-amerikan i zhvillimit, Martin Mata lidhur me raportin e fundit të UNESCO-s që shpreh shqetësime për menaxhimin e ri të Parkut të Butrintit. Në Maqedoninë e Veriut, në valën e përçarjeve brenda Aleancës për Shqiptarët, Kongresi i sotëm i jashtëzakonshëm, i thirrur nga krahu i zotit Ziadin Sela e shkarkoi zotin Arben Taravari nga posti i kryetarit dhe zgjodhi zotin Sela. Në Malin e Zi, analistët dhe opozita vlerësojnë se megjithë synimet euroatlantike të qeverisë, partitë pro-serbe dhe pro-ruse po përpiqen ta ndalojnë Malin e Zi në këtë rrugë.

XS
SM
MD
LG