Lidhje

Ditari-2 vjetori i luftës, Perëndimi zotohet të vazhdojë mbështetjen për Kievin


Ditari-2 vjetori i luftës, Perëndimi zotohet të vazhdojë mbështetjen për Kievin
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Ukraina kujton sot 2 vjetorin e përballjes me sulmin në shkallë të gjerë të Rusisë ndërsa Kievi ka bërë thirrje për ndihmë financiare. Ekspertët thonë se pa ndihmën e Perëndimit, Ukraina nuk do të ketë kapacitetet që i nevojiten për të mbështetur përpjekjet e luftës. -Një intevistë me Dr. Salih Krasniqi, kirurgu i luftës në Kosovë. Ai thotë se ka mbledhur dëshmi, që tregojnë krimet e luftës në Kosovë, dhe që hedhin poshtë pretendimet serbe se pacientët në spitalin e Prishtinës ishin të gjithë viktima të NATO-s. -Në shtetin e Karolinës së Jugut, republikanët mbajnë sot zgjedhjet paraprake. Gara zhvillohet mes ish guvernatores së këtij shteti Nikki Haley dhe ish Presidentit Donald Trump.

XS
SM
MD
LG