Lidhje

Ditari - Wisner: E ardhmja e Shqipërisë nuk është tek njerëzit e përfshirë në korrupsion


Ditari - Wisner: E ardhmja e Shqipërisë nuk është tek njerëzit e përfshirë në korrupsion
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Intervistë me të ngarkuarin me punë të Shteteve të Bashkuara në Tiranë, David Wisner. Sipas tij e ardhmja e Shqipërisë nuk qëndron tek njerëzit e përfshirë në korrupsion, ndërsa shprehu shqetësim për sulmet e fundit ndaj Prokurorisë së Posaçme. Ditët e fundit institucionet e Serbisë kanë ndaluar disa zyrtarë të policisë së Kosovës, përfshirë zëvendësdrejtorin e përgjithshëm, Dejan Jankoviq. Ky i fundit vazhdon të mbahet i ndaluar. Prishtina dhe Beogradi shkëmbejnë replika në distancë. Vazhdon gjyqi penal ndaj ish-presidentit Trump, ndërsa presidenti Biden vijon me fushatën elektorale.

XS
SM
MD
LG