Lidhje

Ditari - O’Brien: Do të bëjmë gjithçka që Kosova të themelojë Asociacionin


Ditari - O’Brien: Do të bëjmë gjithçka që Kosova të themelojë Asociacionin
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, James O'Brien, thotë në Beograd pas një takimi me presidentin serb Aleksandar Vuçiç se Uashingtoni pret që Kosova të përmbushë zotimin për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Intervistë me Ministrin e Financave të Kosovës, Hekuran Murati që ndodhet në Uashington për takimet e pranverës së FMN-së dhe Bankës Botërore. Ndërsa dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden dhe Donald Trump vazhdojnë fushatën, një vështrim mbi qëndrimin e tyre ndaj rregullave për armëmbajtjen.

XS
SM
MD
LG