Lidhje

Ditari - Kosovë, serbët bojkotojnë referendumin në veri


Ditari - Kosovë, serbët bojkotojnë referendumin në veri
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Serbët në veri të Kosovës bojkotuan referendumin për largimin e kryetarëve shqiptarë të komunave. Lista Serbe, partia kryesore e tyre, bëri thirrje për mospjesëmarrje në procesin që duhej t'i hapte rrugë zgjedhjeve të reja. Në Maqedoninë e Veriut, fushata presidenciale po shkon drejt fundit. Në garë janë shtatë kandidatë mes tyre dy shqiptarë. Dhoma e Përfaqësuesve miraton miliarda ndihmë për Ukrainën dhe Izraelin pas disa muajsh tensionesh, të martën paketa shkon në Senat

XS
SM
MD
LG