Lidhje

Ditari - Lufta Izrael-Hamas dhe ndikimi në zgjedhjet presidenciale amerikane


Ditari - Lufta Izrael-Hamas dhe ndikimi në zgjedhjet presidenciale amerikane
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë pritet të takohen të mërkurën në Bruksel në kuadër të përpjekjeve për të gjetur një zgjidhje rreth përdorimit të dinarit serb në Kosovë. Përdorimi nga presidentja e re maqedonase e referencës së vjetër dhe jo emrin të ri kushtetues ‘Maqedoni e Veriut’, gjatë betimit një ditë më parë parlament, nxit reagime në Athinë, Bruksel, por dhe në Sofje. Diplomatë të Bashkimit Europian nxitën sot Shqipërinë që të fuqizojë administratën publike sipas standardeve të kërkuara europiane.

XS
SM
MD
LG