Lidhje

Ditari - Blinken: Ndihma amerikane mund sjellë ndryshime në fushën e betejës për Ukrainën


Ditari - Blinken: Ndihma amerikane mund sjellë ndryshime në fushën e betejës për Ukrainën
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Sekretari Blinken në vizitë të paparalajmëruar në Kiev ndërsa Ukraina përballet me sfidën ruse në lindje Një ankete e Institutit Ndërkombëtar Republikan gjen se në 6 vendet e Ballkanit Perëndimor, shtrenjtimi i jetesës, papunësia dhe korrupsioni renditen nga qytetarët në të gjithë rajonin si tre problemet kryesore më shqetësuese. Të hënën në Nju Jork u shfaq filmi dokumentar “Mirënjohje” kushtuar kontributit të historianit britanik Noel Malcolm për ndërgjegjësimin e botës mbi të vërtetën e historisë së Kosovës.

XS
SM
MD
LG