Lidhje

Ditari - Asociacioni pengon anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës


Ditari - Asociacioni pengon anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Anëtarësimi i Kosovës jashtë rendit të ditës në Këshillin e Evropës. Një pjesë e vendeve anëtare ritheksojnë si kusht nevojën e hapave drejt Asociacionit. Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave të Shqipërisë Engjëll Agaçi për tre orë në Prokurorinë e Posaçme, në kuadër të hetimeve që po zhvillohen për inceneratorin e Tiranës. Veprimtarë dhe organizata që mbrojnë lirinë e shtypit në Shqipëri shprehin shqetësimin për përkeqësimin e vazhdueshëm të gjendjes së medias dhe kërcënimet ndaj gazetarëve.

XS
SM
MD
LG