Lidhje

Ditari- SHBA, politikat e kandidatëve presidencialë për emigracionin


Ditari- SHBA, politikat e kandidatëve presidencialë për emigracionin
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Gjykata e Posaçme e Apelit mbylli shqyrtimin e çështjes në ngarkim të kryetarit të zgjedhur të bashkisë së Himarës Fredi Beleri dhe caktoi 25 qershorin për dhënien e vendimit. Zoti Beleri kërkon rrëzimin e vendimit që e dënoi me 2 vite burg për korrupsion aktiv në zgjedhje dhe shpalljen të pafajshëm. Analizë mbi gjendjen e sistemit të drejtësisë në veri të Kosovës. Qëndrimet e kandidatëve presidenciale mbi emigracionin. Joe Biden dhe Donald Trump shkëmbyen akuza mbi sigurinë në kufi.

XS
SM
MD
LG