Lidhje

Ditari- Konferenca për Paqen, 80 vende mbështesin integritetin territorial të Ukrainës


Ditari- Konferenca për Paqen, 80 vende mbështesin integritetin territorial të Ukrainës
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Shkodër u përkujtuan të vrarët në kufi gjatë diktaturës komuniste Në Shqipëri gratë dhe vajzat po depërtojnë edhe në industrinë e prodhimit të automjeteve. Arjeta Puca, themeluese e kompanisë “Timak”, që bazohet në punën e vajzave, e në pak vite ia ka dalë të prodhojë disa qindra automjete, së fundi dhe prototipin e makinës së parë të blinduar ushtarake. Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin, një nga ditët më të rëndësishme të besimit të tyre.

XS
SM
MD
LG