Lidhje

Ditari - Rezultati i zgjedhjeve në Evropë dhe ndikimi i mundshëm në Ballkan


Ditari - Rezultati i zgjedhjeve në Evropë dhe ndikimi i mundshëm në Ballkan
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Analistët thonë për Zërin e Amerikës se Ballkani Perëndimor do të jetë humbësi kryesor i realitetit të ri politik në Evropë, pas zgjedhjeve për në Parlamentin Evropian. Kosova dhe Izraeli nënshkruajnë marrëveshje për heqjen e vizave që pritet të hyjë në fuqi më 19 shtator të këtij viti. I ngarkuari për formimin e qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Hristijan Mickovski, i dorëzi sot parlamentit emrat e kandidatëve për ministra dhe programin e qeverisë, ku theksohet lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, si një çështje me përparësi.

XS
SM
MD
LG