Lidhje

Ditari- Shqipëri, sëmundjet tumorale dhe dobësitë e sistemit për trajtimin e tyre


Ditari- Shqipëri, sëmundjet tumorale dhe dobësitë e sistemit për trajtimin e tyre
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Shqipëri rreth 6 mijë raste të reja identifikohen çdo vit me sëmundje tumorale. Një raport i KLSH nxjerr në pah mjaft dobësi të sistemit shëndetësor në trajtimin tyre. Zëri i Amerikës sjell një analizë të kësaj situate përmes gjetjeve KLSH-së, pacientëve të prekur, familjarëve të tyre dhe mjekëve. Ragimet në kampin demokrat dhe republikan pas debatit presidencial mes Joe Biden dhe Donald Trump. Analizë mbi zgjedhjet e pritshme në Gjeorgji, që cilësohen si vendimtare, mes shqetësimeve perëndimore se qeveria po largohet nga ambicia t'u anëtarësuar në Bashkimin Evropian.

XS
SM
MD
LG