Lidhje

Ditari- Vështirësitë e personave me aftësi të kufizuar në Shqipëri


Ditari- Vështirësitë e personave me aftësi të kufizuar në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Shqipëri regjistrohen rreth 140 mijë persona me aftësi të kufizuar, pjesa më e madhe e të cilëve përballen me vështirësi dhe probleme në lëvizje, marrjen e shërbimeve sociale dhe shëndetësore, punësim dhe procesin e integrimit. Gara presidenciale në Shtetet e Bashkuara, emrat që po lakohen se mund të zgjedhë Donald Trump për postin e nën presidentit. Mbahet raundi i parë i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Francë

XS
SM
MD
LG