Lidhje

Ditari - Shtohet trysnia ndaj Presidentit Biden për t'u tërhequr nga gara


Ditari - Shtohet trysnia ndaj Presidentit Biden për t'u tërhequr nga gara
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në SHBA, shumë zyrtarë të Partisë Demokratie, jo-publikisht po shqyrtojnë mundësinë e zëvendësimit të president Biden, pas paraqitjes së tij të dobët në debatin e parë presidencial. Në Tiranë, mijëra qytetarë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Veriut, si dhe personalitete të larta shtetërore e politike nga këto vende përcollën sot me nderime shkrimtarin e shquar shqiptar Ismail Kadare. Shkencëtarët paralajmërojnë se moti ekstrem do të bëhet normë si rezultat i ndryshimeve klimatike.

XS
SM
MD
LG