Lidhje

Ditari - Shqipëri, arrestohet ish ministri i Shëndetësisë Beqaj


Ditari - Shqipëri, arrestohet ish ministri i Shëndetësisë Beqaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Shqipëri, ish ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj u arrestua nën dyshimet për përfshirje në një skemë korrupsioni për përfitime nga fondet e Agjencisë së Koordinimit të ndihmës së huaj të cilën e drejtonte që prej vitit 2021, si dhe për fshehje të pasurisë. Presidenti Joe Biden u zotua se do të vazhdoje garën për t’u rizgjedhur në krye të Shtëpisë së Bardhë ndërsa përballet me trysni nga radhët demokrate pas paraqitjes së tij në debatin presidencial, që u cilësua e dobët. Amerikanët po festojnë sot 4 korrikun, Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara.

XS
SM
MD
LG