Lidhje

Ditari- Britani, fitore e thellë e laburistëve në zgjedhje


Ditari- Britani, fitore e thellë e laburistëve në zgjedhje
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Shqipëri Kryekomisioneri i zgjedhjeve Ilirjan Celibashi deklaroi sot pavlefshmërinë e mandatit të kryetarit të zgjedhur të Himarës Fredi Beleri pas dënimit me burg per korrupsion në zgjedhje. Qeveria kërkoi më pas shpalljen e zgjedhjeve të reja në Himarë, nga presidenti, i cili po ashtu me shpejtesi dekretoi 4 gushtin si ditën e votimit. Në Tiranë, përkrahës të opozitës protestuan përsëri para bashkisë së kryeqytetit, duke kërkuar largimin nga detyra të kryebashkiakut Erjon Veliaj. Një analizë mbi fushatat e dy kandidatëve për president Joe Biden dhe Donald Trump, ndërsa amerikanët festonin Ditën e Pavarësisë.

XS
SM
MD
LG