Lidhje

Ditari - Biden: Jam i vetmi, që mund të mund të fitoj ndaj Donald Trump-it


Ditari - Biden: Jam i vetmi, që mund të mund të fitoj ndaj Donald Trump-it
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, dhe disa persona të tjerë janë sot para Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për masat e arrestit pas akuzave për korrupsion, mashtrim, fshehje pasurie dhe shkelje të barazisë në tendera. Njohës të zhvillimeve politike në Kosovë thonë se dallimet ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit zyrtar rreth zbatimit të marrëveshjes së Ohrit janë të thella dhe se mungesa e përparimit në takimet e fundit në Bruksel, dëshmon mungesën e gatishmërisë së tyre për të hedhur hapa në këtë drejtim.

XS
SM
MD
LG