Lidhje

Ditari - Zgjedhje kyçe në Francë; e djathta estreme synon pushtetin


Ditari - Zgjedhje kyçe në Francë; e djathta estreme synon pushtetin
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Në Francë mbahen raundi i dytë i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që mund t'i japin të djathtës ekstreme një fitore historike. Në Malin e Zi analistët komentojnë rezolutën për gjenocidin në Jasenovac, iniciuar nga partitë pro-serbe dhe pro-ruse. Grupi i militantëve të Hamasit thotë se po pret përgjigje nga Izraeli, pasi pranoi një pjesë kyçe të një planit amerikan që synon t'i japë fund luftës në Gazë.

XS
SM
MD
LG