Lidhje

Ditari - Takimi i lartë i NATO-s në Uashington


Ditari - Takimi i lartë i NATO-s në Uashington
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Në Uashington çelet sot takimi treditor i nivelit të lartë të NATO-s që shënon 75 vjetorin e e themelimit të aleancës ushtarake më të madhe në botë. Kryetari i parlamentit të Kosovës Glauk Konjufca tha se Serbia po shkel parimet e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve dhe kjo i jep të drejtë Kosovës që të mos hedhë hapa të tjerë për zbatimin e saj. Në Tiranë, Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, shprehu shqetësim për ecurinë e reformës zgjedhore.

XS
SM
MD
LG