Lidhje

Moti i keq izolon 50 mijë familje në veri të Shqipërisë


50 mijë familje izolohen nga dëbora në veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Rreth 50 mijë familje janë izoluar gjatë ditës së sotme në Veri të Shqipërisë për shkak të rreshjeve të dendura të dëborës, që vazhdojnë pa ndërprerje prej më shumë se 20 orësh. Po punohet për të mbajtur të hapura rrugët kombetare që shkojnë drejt qendrave te banuara në Veri të Shqipërisë. Ndërkohë, një pjesë e madhe e rrugëve malore që lidhin fshatrat janë bllokuar nga dëbora dhe zyrtarët vendorë po kërkojnë mbështetje me mjete nga qeveria. Korrespondenti I Zërit të Anerikës, Pëllumb Sulo, pergatiti kroniken:

50 mijë familje izolohen nga dëbora në veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG