Lidhje

Berisha: Do të zbatoj ligjet për KQZ-në


Kryeministri Berisha, i pyetur sot nga Zëri i Amerikës në lidhje me Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, u shpreh se është i vendosur të zbatojë ligjet e vendit dhe se është në konsultime te vazhdueshme me Departamentin amerikan të Shtetit në lidhje me këtë cështje. Duke folur për miratimin në parlament të tre ligjeve, zoti Berisha tha se për momentin ai nuk ka asnjë efekt pasi shqyrtimi i statusit të Shqiperisë do të bëhet në tetor ndërsa miratimi në dhjetor. Ndërkohë, në mbrëmje PD pritet të paraqesë kandidatët për deputete të Qarkut të Shkodrës, nderkohë që PS e ka bërë ketë disa ditë më parë.

Berisha, takim me gazetarët në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00
XS
SM
MD
LG