Lidhje

Shkodër: Për familjet në vështirësi, atmosfera e Vitit të Ri është e ndryshme


Viti i Ri dhe familjet në nevojë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Festat e fundvitit sjellin atmosferë festive në pjesën më të madhe të familjeve. Por e ndryshme është atmosfera në familjet në vështirësi ekonomike apo të përfshira nga fenomeni i gjakmarrjes dhe ngujimit. Ndërkohë, në prag te Vitit të Ri, institucionet shtetërore dhe ato të shoqërisë civile po bëjnë përpjekje për t’u oftuar këtyre familjeve një ditë ndryshe. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, përgatiti kronikën:

Viti i Ri dhe familjet në nevojë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG