Lidhje

Artizanati në Kosovë


Artizanati në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:29 0:00

Artizanati në Kosovë

Punimet artizanale të shoqatës së grave “Dera e Hapur” në Kosovë, kanë hapur dyert edhe në Amerikë. Prodhimet që kryesisht janë bizhuteri ishin pjesë e një projekti për të mbështetur gratë e ndikuara negativisht gjatë luftës dhe ndodhen në situatë më të vështirë sociale. Një juriste amerikane që ka punuar edhe në Kosovë, ka arritur ta reklamojë projektin edhe tek miqtë e saj që tani po mbështesin projektin.

Artizanati në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:29 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG