Lidhje

Kurban Bajrami në Maqedoni


Komuniteti mysliman në Maqedoni kremtoi Kurban Bajramin. Drejtuesit e komunitetit, si dhe drejtues shtetërorë e politikë kanë uruar për një festë të begatë, ndërsa kanë bërë thirrje për mirëkuptim dhe bashkëjetesë ndërmjet të gjitha komuniteteve pa dallim përkatësie fetare dhe etnike.

Kurban Bajrami në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00
XS
SM
MD
LG