Lidhje

Diskutim mbi ripajtimin në Ballkan


Sot në Prishtinë, përfaqësues të vendeve të ndryshme të Ballkanit dhe të komuniteteve në Kosovë debatuan rrugët e pajtimit ndërmjet popujve që ishin përfshirë në luftërat e fundshekullit të kaluar në hapësirat e ish Jugosllavisë. Në debat u vlerësua se pajtimi është një proces i ndërlikuar që kërkon përballjen me të kaluarën dhe dialog ndërmjet shoqërive përtej bisedimeve qeveritare.

Pajtimi ne Ballkan
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:20 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG