Lidhje

Të rinjtë nga Ballkani ruajnë vlerat tradicionale


Të rinjtë dhe traditat në Ballkan
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Të rinjtë nga vendet e Ballkanit kanë ende pak hapësira bashkëpunimi. Por njëra prej tyre është bashkëpunimi për të ruajtur trashëgiminë lokale. Në Gjirokastër grupe të rinjsh nga vende të ndryshme po punojnë për ndërtimin e marrëdhënieve mes profesionistëve të rinj, dhe për të ruajtur mjeshtëritë dhe teknikat tradicionale.

Të rinjtë dhe traditat në Ballkan
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

XS
SM
MD
LG