Lidhje

Debati mbi parlamentarizmin në Kosovë


Në Kosovë, vëzhguesit që ndjekin nga afër punën e Parlamentit, thanë se ndikimet nga qeveria dhe mosrespektimi nga ana e saj te vendimeve të Parlamentit, po e karakterizon punën e këtij institucioni. Këto komente u bënë gjatë një debati mbi parlamentarizmin në Kosovë, ku është analizuar puna e këtij institucioni nëpër periudha të ndryshme, duke filluar nga koha e administrimit të Kosovës nga Misioni i Kombeve të Bashkuara.

Parlamenti i Kosovës
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00
XS
SM
MD
LG