Lidhje

Kosova shënon Ditën Ndërkombëtare të Gruas


8 Marsi në Kosovë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Në Kosovë, Dita Ndërkombëtare e Gruas, është shënuar me thirrjet për respektimin e të drejtave të grave dhe për drejtësi të grave që ishin viktima të dhunës gjatë luftës në Kosovë. Përfaqësues institucionesh e organizatash të shoqërisë civile thonë se vendi përveç problemeve të trashëguara, përballet edhe me shkallë të lartë të pabarazisë gjinore.

8 Marsi në Kosovë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG