Lidhje

Gara për bashkinë e Elbasanit


Gara për bashkinë e Elbasanit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:49 0:00

Bashkia e Elbasanit është një nga njësitë vendore më të mëdha në Shqipëri me rreth 160 mijë votues. Krahas qytetit të Elbasanit me ndarjen e re në këtë bashki përfshihen edhe mbi 115 fshatra. Dy partitë më të mëdha konkurojnë me figura të njohura dhe me përvojë si në politikë edhe në administrimin vendor. Korespondenti Raimond Kola bisedoi me kantidatin e koalicionit të majtë Qazim Sejdini dhe kandidatin e koaliconit të djathtë Ardian Turku dhë përgatiti kronikën:

Gara për bashkinë e Elbasanit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:49 0:00

XS
SM
MD
LG