Lidhje

Bisedime në Bruksel për krizën në Maqedoni


Bisedime në Bruksel për krizën në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Zyrtarët e dy partive më të mëdha maqedonase, VMRO dhe Lidhja Social Demokrate, filluan sot në Bruksel një raund të dytë të bisedimeve për gjetjen e një zgjidhjeje politike të krizës që ka përfshirë vendin. Tre deputetë evropianë janë në funksion të lehtësuesve të këtyre bisedave. Ndërkohë që nuk bëhen të ditura hollësi nga takimi, mendohet se një zgjidhje e shpejtë e problemeve të grumbulluara në Maqedoni do të jetë e vështirë për t’u arritur.

Bisedime në Bruksel për krizën në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

XS
SM
MD
LG