Lidhje

Film dokumentar për Pjetër Budin


Studiuesi dhe producenti dom Nikë Ukgjini, sapo ka përfunduar filmin e tij të nëntë dokumentar, i cili i kushtohet njërës prej figurave të shquara të letërsisë shqipe, Pjeter Budit. Producenti Ukgjini thotë se me ketë film përfundon edhe cikli i filmave kushtuar figurave të letërsisë shqipe të periudhës së mesjetës. Dom Nike Ukgjini ka realizuar dokumentarë kushtuar Buzukut, Bardhit, Bogdanit dhe Mjedës.

Dokumentar për Pjetër Budin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG