Lidhje

Filmi dokumentar "Trophy"


Vrasja nga një dentist amerikan e Luanit Cecil, një luan 13-vjeçar, që monitorohej nga Universiteti i Oksfordit në Zimbabwe, shkaktoi zemërim masiv. Shumë njerëz e dënuan gjuetinë e kafshëve të mëdha afrikane. Por dokumentari i ri "Trophy" i producentëve Shaul Schwarz dhe Christina Clusiau, ofron një vështrim më kompleks të industrisë së gjuetisë për trofe, të kafshëve të egra, disa prej të cilave të rralla. Kjo praktikë "errëson" dhe bie ndesh me përpjekjet e njerëzimit për mbrojtjen e kafshëve të egra.

Filmi dokumentar "Trophy"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG