Lidhje

Gjirokastër, shqetësime nga përmbytjet


Ndikimi i reshjeve në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Në disa zona në Gjirokastër reshjet kanë shkaktuar kohët e fundit rrëshqitje dheu dhe probleme për qëndrueshmërinë e banesave. Problemet më të mëdha vihen re me ndërtimet në disa zona informale të qytetit si dhe në Qendrën Historike ku ndohen banesa disa qindra vjeçare.

Ndikimi i reshjeve në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

XS
SM
MD
LG