Lidhje

Kosovë, greva të sektorit të arsimit e shëndetësisë


Greva ne Kosove
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Në Kosovë, pjesa më e madhe e punonjësve të arsimit parauniversitar dhe institucioneve shëndetësore, të premten ishin në grevë me kërkesën për zbatimin e kontratës kolektive të nënshkruar një vit më parë me qeverinë nëpërmjet së cilës synohet përmirësimi gjendjes në këta sektorë. Sindikatat e arsimit dhe shëndetësisë thanë se greva e së premtes është paralajmërimi i fundit për qeverinë e cila ndërkaq ka kërkuar mirëkuptimin e tyre të paktën deri në mesin e këtij viti kur bëhet edhe rishqyrtimi i buxhetit të Kosovës.

Greva ne Kosove
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

XS
SM
MD
LG