Lidhje

Zv/Ministrja Kospiri për rrjetin e ndihmave sociale


Shqipëria është një vend me të ardhura mesatare, por ndonëse ky vend e përballoi relativisht mirë krizën globale ekonomike, rritja ekonomike gjatë viteve të fundit ka qënë e ulët dhe pritet të vazhdojë me ritëm të ulët, edhe për këtë vit. Shqipëria, nga ana tjetër, ka një rrjet të gjerë ndihmash sociale për shtresat në nevojë i cili nuk ka mbetur pa u ndikuar nga kjo gjendje ekonomike. Për të diskutuar më në hollësi mbi këtë temë Rudina Dervishi e Zërit të Amerikës zhvilloi një intervistë, drejtpërdrejt, me zëvendësministren e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë të Shqipërisë, zonjën Bardhylka Kospiri, e cila foli nga studioja e VOA në Nju Jork.
Intervistë me Zv/Ministren Bardhylka Kospiri
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:07 0:00
XS
SM
MD
LG