Lidhje

Kryeministri Mustafa, thirrje për respektimin e marrëveshjeve me Serbinë


Mustafa, marreveshjet me Serbine
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha në Prishtinë se marrëveshjet për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë kanë karakter ndërkombëtar dhe parlamenti i Kosovës që në qershor të vitit 2013 ka miratuar ligjin për ratifikimin e tyre. Ai tha se partitë opozitare duhet të heqin dorë nga kërkesat për tërheqjen e nënshkrimit nga marrëveshjet dhe t’i japin fund bllokimit të punës së parlamentit. Mospajtimet rreth marrëveshjeve kanë nxitur debate të ashpra dhe me tensione ndërmjet partive politike.

Mustafa, marreveshjet me Serbine
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG