Lidhje

Jacobson: Zgjidhja të gjendet nga palët e zgjedhura


Jacobson per zgjidhjen e situates
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Jacobson, tha sot në Prishtinë se zgjidhja e situatës politike duhet te gjendet nga të zgjedhurit e qytetarëve dhe jo me ndërhyrje nga jashtë. Ajo tha se i mbështet përpjekjet e Presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga për të gjetur një zgjidhje që do të mundësonte formimin e institucioneve të reja të dala nga zgjedhjet e tetë qershorit. Presidentja edhe sot ka vazhduar takimet me udhëheqësit e partive politike në Kosovë.

Jacobson per zgjidhjen e situates
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG