Lidhje

Jahjaga: Integrimet, rruga e vetme e Kosovës


Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga tha të martën se rinia e Kosovës është përparimtare dhe ajo duhet të orientohet drejt integrimeve evropiane jo drejt qëllimeve tjera radikale. Gjatë një vizite në komunën e Gracanicës, afër Prishtinës, presidentja Jahjaga tha se rruga e integrimeve është në interesin e të gjithë qytetarëve të Kosovës, pavarësisht përkatësisë së tyre etnike apo fetare dhe të gjitha ata kanë detyrime të barabarta kundrejt kushtetutës he ligjeve të Kosovës.

Presidentja Jahjaga viziton Graçanicën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

XS
SM
MD
LG