Lidhje

Zhvillimi i Kelmendit


Programe zhvillimi në Kelmend
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:56 0:00

Kelmendi është skaji më verior i Shqipërisë dhe pjesë e bukurive të Alpeve shqiptare. Në këtë zonë ndodhet edhe pika kufitare që lidh Kelmendin me Plavën dhe Gucinë. Vitet e fundit, në Kelmend kanë nisur një numër programesh zhvillimi, që synojnë përmirësimin e infrastrukturës rrugore, nxitjen e turizmit dhe levizjen e lirë të shtetasve në të dy anët e kufirit mes Shqipërisë dhe Malit të Zi.

Programe zhvillimi në Kelmend
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:56 0:00

XS
SM
MD
LG