Lidhje

Maqedoni: LSD mban Kongresin e 14-të


Maqedoni: LSD mban Kongresin
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Maqedoni: LSD mban Kongresin

Në Maqedoni, partia më e madhe e opozitës, Lidhja Social Demokrate po e mban Kongresin e katërmbëdhjetë, në të cilin do të zgjidhet kryetari i partisë. Kryetari i deritashëm Branko Cërvenkovski dha dorëheqjen pas disfatës që partia pati në zgjedhjet vendore të fundit dhe ka bërë me dije se nuk do të kandidojë më, edhe përkundër kërkesave të shumta në radhët e antarësisë. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Isak Ramadani ka përgatitur kronikën nga Shkupi.

Maqedoni: LSD mban Kongresin
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00
XS
SM
MD
LG