Lidhje

Kosovë: Thirrje për përfshirjen e çështjes së të zhdukurve në bisedime


Kosovë: Fati i të zhdukurve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

Në Kosovë, përfaqësues të familjarëve të personave të zhdukur shqiptarë dhe serbë bënë thirrje sot që çështja e personave të pagjetur të shtrohet në bisedimet aktuale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian. Ata thanë se mos zgjidhja e çështjes së të zhdukurve vjen si pasojë e mungesës së vullnetit politik në të dyja vendet. Gati 16 vjet që nga përfundimi i luftës në Kosovë, ende nuk dihet asgjë për fatin e rreth 1 mijë 650 personave, pjesa më e madhe të përkatësisë kombëtare shqiptare.

Kosovë: Fati i të zhdukurve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

XS
SM
MD
LG