Lidhje

Kosovë: opozita peticion kundër marrëveshjeve


Në Kosovë opozita po vazhdon të kundërshtojë në forma të ndryshme marrëveshjet e qeverisë në bisedimet me Serbinë dhe atë për kufirin me Malin e Zi.

Ata nisën të premten nënshkrimin e një peticioni, që ka për qëllim kundërshtimin e këtyre marrëveshjeve, të cilat sipas tyre e dëmtojnë rëndë shtetin e Kosovës.

Kosovë, opozita peticion kundër marrëveshjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

XS
SM
MD
LG