Lidhje

Jahjaga: Mos shihni interesat politike


Në Kosovë, presidentja Jahjaga u bëri thirrje udhëheqësve politikë që të shohin përtej interesave të tyre dhe të tejkalojnë çdo pengesë për ndërtimin e institucioneve të reja. Ajo ka tërhequr vërejtjen se zvarritja e ndërtimit të institucioneve po vazhdon të pengojë funksionimin e shtetit. Ndonëse tashmë ka një pajtim për zgjedhjen e organeve drejtuese të Parlamentit të Kosovës, çështja mbetet tek debatet e partive politike për krijimin e qeverisë.

Kosovë: Vazhdon kriza politike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG