Lidhje

Kryeministri Mustafa për marrëveshjet me Serbinë


Kosovë: Marrëveshjet dhe kushtetuesja
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se pezullimi i përkohshëm i marrëveshjes për Asociacionin e Komunave Serbe, nuk pezullon bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Komentet e tij pasuan reagimet që nxiti pezullimi i marrëveshjes deri në vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me përputhshmërinë e saj me Kushtetutën e Kosovës, një kërkesë që i është drejtuar asaj nga presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, pas tensioneve politike që nxiti marrëveshja.

Kosovë: Marrëveshjet dhe kushtetuesja
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG