Lidhje

Kosova dhe fondet për projekte strategjike


Kosova dhe investimet strategjike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Në Kosovë autoritetet ngritën të enjten Këshillin Kombëtar për Investime, një detyrim nga konferenca e Berlinit e cila hapi rrugën për fondet evropiane për investime strategjike që lidhin vendet e Ballkanit Perëndimor ndërmjet tyre si dhe me vendet e Bashkimit Evropian. Në fund të muajit gusht, Kosova bashkë me vendet tjera të Ballkanit perëndimorë do të paraqes projektet e saj në fushën e transporteve, energjisë e mjedisit, për të përfituar nga fondi prej 1. 4 miliardë eurosh sa ka ndarë Bashkimi Evropian për rajonin deri në vitin 2020.

Kosova dhe investimet strategjike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

XS
SM
MD
LG