Lidhje

Përpjekje për bashkëpunim kufitar në Ballkan


Bashkëpunimi kufitar shqiptaro-serb
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Në Kosovë, përfaqësues shqiptarë dhe serbë të Forumit për bashkëpunim ndërkufitar, thanë sot se kufijtë si vija ndarëse ndërmjet vendeve të Ballkanit duhet të shndërrohen në vija të bashkëpunimit dhe integrimit. Forumi që përbëhet nga përfaqësues të pesë vendeve të Ballkanit perëndimor, synon nxitjen e marrëveshjeve dhe bashkëpunimit ndërkufitar në funksion të përmirësimit të jetës së qytetarëve, lehtësimit të lëvizjes së lirë dhe zgjidhjes së problemeve në zonat kufitare pa tensione politike.

Bashkëpunimi kufitar shqiptaro-serb
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

XS
SM
MD
LG