Lidhje

Pasojat e ngecjes së regjimit të vizave për Kosovën


Kosova dhe liberalizimi i vizave
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Organizatat e shoqërisë civile në Kosovë thonë se izolimi i saj tashmë ka filluar të ndikojë negativisht në të gjitha lëvizjet në shoqëri, dhe të lërë gjurmë të pakthyeshme në proceset zhvillimore. Ato i bëjnë thirrje Bashkimit Evropian të trajtojë Kosovën si vendet tjera në rajon ndërsa kanë organizuar nënshkrimin e një peticioni nëpërmjet të cilit po kërkohet përshpejtimi i procesit të liberalizimit të vizave. Kosova është vendi i vetëm në Evropën Juglindore, qytetarët e së cilës nuk mund të udhëtojnë pa viza në vendet e Bashkimit Evropian.

Kosova dhe liberalizimi i vizave
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

XS
SM
MD
LG