Lidhje

Tetë marsi në Kosovë, thirrje për drejtësi


Në Kosovë, Dita Ndërkombëtare e Gruas, është shënuar me thirrjet për përballjen me sfidat e trashëguara nga e kaluara dhe nevojën për respektimin e të drejtave të grave ashtu siç shkruhet edhe në ligjet e vendit. Grupe të grave sot protestuan në qendër të Prishtinës duke kërkuar më shumë angazhim të institucioneve vendase e ndërkombëtare për ndriçimin e fatit të personave të zhdukur gjatë luftës në Kosovë.
Tetë marsi në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG