Lidhje

Kosovë, Parandalimi i fondeve për terrorizmin


Në Kosovë, parlamenti miratoi ligjin për parandalimin e pastrimit të parave dhe luftimin e financimit të terrorizmit. Autoritetet thanë se ky projektligj lidhet ngushtë me programin e qeverisë për vitet 2015-2018 për luftimin e terrorizmit. Kosova është pjesë edhe koalicionit ndërkombëtar për luftimin e ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit, ndërsa është përballur me dukurinë e përfshirjes së qytetarëve të saj në konfliktet në Lindjen e Mesme.

Kosovë, prerja e financave për terrorizmin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

XS
SM
MD
LG